چرا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایشگاه کتاب نیامد؟

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با انتشار بیانیه ای علت عدم حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را اعلام کرد.

سابقه بیش از نیم قرن فعالیت برای کودکان و نوجوانان این مرز و بوم، ایجاد مخاطبان پایدار، تولید آثار تأثیرگذار در حوزه کودک و نوجوان و رساندن بی‌واسطه کتاب‌ها به دست مخاطبان اصلی در اقصی نقاط کشور از افتخارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود.

حفظ دستاوردهای کانون پرورش فکری و عبور از حواشی حوزه‌های نشر و موانع موجود در انتشار کتاب در تمامی دوران‌ها بر عهده‌ی متولیان این خانه بوده است و هر کس به نوبه‌ی خود چراغ این خانه را روشن نگه داشته است.

متأسفانه علیرغم پیگیری‌های فراوان و انجام مکاتبات متعدد، حضور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به دلیل رأی صادره در سال ۹۸ طبق قوانین موجود حاکم در نمایشگاه کتاب میسر نشد و کانونی‌ها به تصمیم گردانندگان نمایشگاه با دیده احترام نگاه کردند و به قوانین جاری نمایشگاه گردن نهادند.

لذا اینکه کانون و متولیان آن از این شرایط که در سال ۱۴۰۱ بر آنها تحمیل شد متاسف‌اند، اما تابع قوانین و شرایط موجود هستند. قطعاً عدم حضور کودکان و نوجوانان در غرفه پر نشاط کانون برای متولیان دلسوز آن بسیار ناخوشایند است.

رفتار فرهنگی متولیان کانون که کتاب‌هایش همواره در صف اول علاقه‌مندی کودکان و نوجوانان کشور قرار دارد در نمایشگاه کتاب سال ۱۴۰۱ به یادگار خواهد ماند.

حضور پر قدرت کانون در جامعه فرهنگی قطعاً خواست همه‌ی متولیان حوزه‌ی فرهنگ و رسانه، نویسندگان و شاعران و مخاطبان وفادار کانونی است اما توجه به قوانین اولین گام در همراهی و همصدایی با جامعه‌ی فرهنگی است.

حضور مجازی کانون در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرصت مغتنمی است تا علاقه‌مندان بتوانند محصولات کانونی را به‌صورت مجازی تهیه کنند.

امید است در برنامه‌ریزی‌های آتی کتاب‌ها و محصولات کانون به صورت حضوری در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد.

https://critter.ir/17/05/2022/%da%86%d8%b1%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b1%d8%b4-%d9%81%da%a9%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d9%86%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%86-2/