مروری بر آثار زنده یاد نادر طالب‌زاده در پردیس سینما گالری ملت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، برنامه نمایش منتخب آثار مستند زنده یاد نادر طالب‌زاده با عنوان صبح سرخ فرداها به همت معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و توسط این موسسه از عصر دوشنبه (۲۶ اردیبهشت) در پردیس سینما گالری ملت برای عموم علاقه‌مندان اکران می‌شود. 

بنابراین گزارش، این ویژه برنامه تا روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ادامه دارد و این آثار هر روز از ساعت ۱۹ تا ۲۱ در سالن ۱۱ پردیس ملت نمایش داده می‌شود که برنامه نمایش‌ها به این شرح است: 

نمایش اول: دوشنبه(۲۶ اردیبهشت): مستند آمریکا آخرین اشتباه /۵۱ دقیقه و آمریکا شمارش معکوس/ ۳۱ دقیقه

نمایش دوم: سه‌شنبه(۲۷ اردیبهشت): مستند بشارت منجی/۴۲ دقیقه و تجربه ماندگار/ ۴۶ دقیقه

نمایش سوم: چهارشنبه(۲۸ اردیبهشت): مستند ما آنجا بودیم/ ۵۸ دقیقه

نمایش چهارم: پنجشنبه(۲۹ اردیبهشت): مستند نسل فراموش شده یک/۷۰ دقیقه و نسل فراموش شده ۲/ ۴۰ دقیقه

مروری بر آثار زنده یاد نادر طالب‌زاده در پردیس سینما گالری ملت

تماشای این آثار برای عموم آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت رایگان به سامانه سینماتیکت به نشانی www.cinematicket.org مراجعه کنند. 

نمایشگاه عکس‌های زنده یاد طالب‌زاده با نام صبح سرخ فرداها نیز از ۲۴ اردیبهشت تا ۲۰ خرداد در سینماهای ملت، آزادی، تماشا، راگا و رازی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نادر طالب‌زاده مستندساز، تهیه‌کننده و مجری تلویزیون و بازیگر و کارگردان سینما متولد ۱۳۳۲ در تهران نهم اردیبهشت در ۶۹ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت. وی فعالیت هنری خود را از ۱۳۵۹ در صدا و سیما با ساخت فیلم‌های مستند آغاز کرد. طالب‌زاده دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو، دبیر جشنواره فیلم عمار و از افراد مؤثر در تأسیس شبکه افق سیما و عضو هیات اندیشه‌ورز این شبکه بود.

از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد. طالب‌زاده که در لیست شخصیت‌های تحریم شده از سوی آمریکا قرار دارد در جنگ بوسنی نیز شرکت کرد.

مراسم وداع با پیکر این مجری، مستندساز و تهیه‌کننده دهم اردیبهشت با حضور عاشقانه مردم در معراج شهدای تهران برگزار شد و پیکر این هنرمند انقلابی در جوار مزار شهید سیدمرتضی آوینی (قطعه ۲۹) آرام گرفت.

https://critter.ir/16/05/2022/%d9%85%d8%b1%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d8%b1-%d8%a2%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%db%8c%d8%a7%d8%af-%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87/