تصمیم‌گیری‌های حوزه حج و زیارت انعکاس فراملی دارد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان حج و زیارت، با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌های حوزه حج و زیارت انعکاس ملی و فراملی دارد، اظهار کرد: باید از تجربه بدنه با ارزش مدیران و کارگزاران حوزه حج و زیارت در تصمیم‌گیری‌ها استفاده و تصمیمات حساب شده اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با شناخت کامل از اوضاع ایران و جهان بر “جهاد تبیین” اشاره دارند و می‌خواهند همه به جهاد تبیین بپردازند، گفت: ابهاماتی که دشمنان ایجاد می‌کنند و افراد ناآگاه در کشور به آن سمت و سو حرکت می‌کنند، ایجاب می‌کند که روشنگری شود. تبیین، روشنگری است و با تحقق آن برنامه‌ریزی‌های دشمن به نتیجه نخواهد رسید. برای مقابله با حملات بی‌امان دشمن که از طرق مختلف علیه انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان فرهنگی کشور مسئولیت خطیری برعهده دارند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه روش‌ها، تاکتیک‌ها و نقاط ضعف و قوت دشمن باید به خوبی شناسایی و با آموزش و روشنگری با ابهاماتی که ایجاد می‌کنند، مقابله شود، تصریح کرد: حضرت علی (ع) تلاش می‌کرد از تمام امکانات روزگار خود در جهاد تبیین بهره بگیرد از این رو توصیه می‌کنم همه، نهج‌البلاغه را با دقت بخوانند  و نکات آن را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: نهج البلاغه کتاب تبیین است و باید مورد استفاده عموم در سطح کشور قرار گیرد. از این رو از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواهم ترویج استفاده از این کتاب در جامعه و عهدنامه مالک اشتر در میان مسئولان و کارکنان سازمان‌های مختلف را مورد توجه قرارد هد.

نواب با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) در بیانات خود برای انتقال مفاهیم از روش‌های مختلف مکتوب مانند نامه‌ها، پیام‌ها، دعا و مناجات و … استفاده می‌کردند، افزود: زندگی آن حضرت سراسر درس است و بسیاری از مردم جهان در طول تاریخ از ایشان درس زندگی آموخته‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رشیدیان رئیس سابق سازمان حج و زیارت فردی فداکار و فعال بود و حسینی رئیس جدید سازمان نیز فردی دانشمند و با فضیلت است که امیدوارم در مسئولیت جدیدی که برعهده گرفته بتواند در مسیر تحقق خواسته‌های ملت ایران گام بردارد.

اعتماد عمومی، بزرگترین سرمایه سازمان حج و زیارت/ رتبه ششم سازمان حج در ارائه خدمات هوشمند
رئیس سازمان حج و زیارت تغییر کرد

اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حضور سیدصادق حسینی در سازمان به عنوان خادمی امین، متعهد و سخت‌کوش موجب تحرک و شکوفایی در این حوزه خواهد شد، اظهار کرد: همه مدیران سازمان در سطح ستاد و صف در یاری کردن وی برای تحقق اهداف عالیه مقدس نظام جمهوری اسلامی آماده هستند. 

وی ادامه داد: از علیرضا رشیدیان که چند سالی در جایگاه ریاست، خالصانه و مؤثر انجام وظیفه کرد، نهایت سپاس را داریم؛ مدیران و کارکنان حج خدمات وی را پاس می‌دارند و همکاران ما هیچگاه تلاش‌های بی‌وقفه وی را در ابعاد مختلف مدیریتی از یاد نمی‌بریم.

https://critter.ir/14/02/2022/%d8%aa%d8%b5%d9%85%db%8c%d9%85%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%ad%d8%ac-%d9%88-%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%a7%d9%86%d8%b9%da%a9%d8%a7/