نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی هستند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از سپاه نیوز، سردارسرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز جمعه در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این رزمایش از قبل طراحی شده بود، اما تهدید های فراوان ولی تو خالی سران رژیم صهیونیستی باعث شد که این رزمایش در این زمان مقرر انجام شود و بحمدالله جزو موفق ترین رزمایش های موشکی جمهوری اسلامی ایران تاکنون بود.

وی افزود: در این رزمایش  انواع موشک‌ها از مسیرهای متفاوت اما بر روی یک هدف مشخص به طور هم زمان و با دقت تمام اصابت کردند و هدف طراحی شده را در مسافت بسیار دور کاملا منهدم کردند.

سرلشکر باقری این رزمایش را تنها بخشی از توان موشکی جمهوری اسلامی ایران توصیف و تصریح کرد: زمانی که ۱۶ موشک به یک هدف برخورد کرد بخش کوچکی از صدها موشکی است که می تواند بطور هم زمان به هر هدفی که آن کشور قصد مخاصمه و تهاجم به جمهوری اسلامی را داشته باشد اصابت کند و انهدام کامل ایجاد کند.

وی در ادامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این تهدیدها را نمی پذیرد و هم اکنون در حال مذاکره با کشورها برای پیشبرد اهداف کشور است و این گونه تهدیدها را تحمل نخواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تاکید کرد: این رزمایش در کنار رزمایش زمینی، دریایی و هوافضای سپاه درتنگه هرمز و منطقه جنوب نشانگر این است که تمامی نیرو های مسلح از جمله سپاه و ارتش آماده هستند چنانچه تهدیدی علیه کشور وجود داشته باشد بلافاصله و با دقت و قاطعیت تمام به تهدید پاسخ بدهند ودشمنان را سر جای خودشان بنشاند.

سرلشکر باقری با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک پیامبر اعظم ۱۷ سپاه گفت: این رزمایش توانست تمامی اهداف خود را اعم از اهداف عملیاتی، شلیک‌ها، تاکتیک‌ها در دریا، خشکی و آسمان را به طور کامل محقق کند.  

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  در اوج آمادگی هستند  گفت : هر چند ما تهدیدها را جدی نمی‌بینیم اما تهدید را ۱۰۰ درصد فرض می‌کنیم؛ امروز آمادگی ما از هر زمان دیگر بیشتر است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان اظهار کرد: این رزمایش به لحاظ  انبوهی تعداد شلیک، شلیک همزمان موشک های میان برد و دور برد، شلیک از مبداهای مختلف  به سمت یک هدف مشخص، دقت اصابت و جمع خوردن موشک‌ها در یک منطقه کوچک ۱۸۰ در ۲۰۰ متری و برخورد همه آنها به اهداف نسبت به رزمایش‌های گذشته برتری داشت.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی هستند