هدف خط تحریف، امتیازگیری از ایران در مذاکرات است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری در خطبه نماز جمعه تهران(۲۶ آذر) در مصلی امام خمینی (ره)، گفت: دور جدید مذاکرات برای رفع تحریم‌ها خوشبختانه با قوت و مبتنی بر مسئولیت پذیری دو طرف شروع شده است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: هیات ایرانی با قوت و ابتکار وارد میدان شده است. گرچه طرف مقابل خط تحریف را برای متشنج سازی داخل ایران و برهم زدن تمرکز هیات مذاکره کننده ایرانی و امتیازگیری دنبال می‌کند ولی موفق نخواهد شد.

حجت الاسلام حاج علی‌اکبری به عهدشکنی آمریکا و خروج یکجانبه این کشور از برجام اشاره کرد و گفت: غربی‌ها باید از اینکه ایران به‌رغم عهدشکنی آنها حاضر شده در مذاکرات شرکت کند، استقبال کنند و ما به گردن آنها منت داریم. 

وی گفت: آنها عهد شکستند و حالا باید از مذاکره استقبال کنند و محور مذاکرات هم تنها رفع یکپارچه تحریم‌ها و تعهدپذیرکردن طرف اروپایی و آمریکایی است و آنها نباید به حاشیه ها بپردازند.

خطیب نماز جمعه تهران، تهدیدات برخی مقامات غربی درباره ماجراجویی علیه ایران را یادآور شد و گفت: مواضع برخی از کشورهای غربی در این زمینه بیشتر به طنز شبیه است. خودشان می‌دانند که نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند.

حجت الاسلام حاج علی‌اکبری افزود: امیدواریم در زمینه دیپلماسی هم شاهد فتوحات شایسته دیپلمات‌های کشورمان باشیم. البته رفع تحریم‌ها یک طرف مسئله است و اصل مسئله خنثی سازی تحریم‌هاست و خنثی سازی تحریم‌ها تنها با تکیه بر توان داخلی ممکن می شود.

جهاد تبیین حضرت فاطمه(س) جریان تحریف را ناکام گذاشت

حجت الاسلام حاج علی‌اکبری همچنین در خطبه اول نماز جمعه تهران، خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) را حماسه عنوان کرد و گفت: حضرت زهرا(س) در این خطبه تصویر زیبایی از قرآن را به جامعه نشان داد و اجتهاد از آیات قرآنی در این خطبه موج می‌زند.

 خطیب نماز جمعه تهران افزود: در این خطبه یک اسلام شناسی عمیق از توحید تا نبوت تا ولایت و تا احکام دین و آیین زندگی دینی و فلسفه احکام و اسرار معارف الهی وجود دارد. حضرت زهرا (س) ۲۳ مورد از حقایق دینی در حوزه‌های مختلف را فهرست و از این حقایق رازگشایی می‌کند.

ادامه دارد…

هدف خط تحریف، امتیازگیری از ایران در مذاکرات است