۱۵ کمیسیون مشترک اقتصادی با کشورهای دنیا برگزار می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا،  مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: در نیمه اول سال جاری برای برگزاری ۱۵ نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با دیگر کشورها برنامه ریزی شده است.  

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در سایه تحرکات و اقدامات خوب انجام شده، برگزاری کمیسیون‌های مشترک اقتصادی با دیگر کشورها از رونق خوبی برخوردار است، اضافه کرد: این امر لازم، اما کافی نبوده و ضرورت دارد همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط با کمک بخش خصوصی تلاش کنند توافقات و تفاهمات این کمیسیون ها را به اجرا درآورند.  

صفری با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال گذشته بیش از ۶ کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شد و قرار است در نیمه اول سال جاری نیز ۱۵ کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شود، افزود: کمیسیون مشترک با ارمنستان هفته گذشته و کمیسیون با کوبا و اسلواکی نیز هم اکنون در تهران  در حال برگزاری است.
 
وی افزود: در راستای توسعه روابط اقتصادی موجود بین جمهوری اسلامی ایران و غنا  نیز هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی قرار است در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه در تهران برگزار شود.

در این کمیسیون مقرر است تا در حوزه‌های مختلفی همچون تجارت، سرمایه گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد، و بهداشت رایزنی و تفاهماتی صورت بگیرد.

شایان ذکر است از طرف کشورمان وزارت جهاد کشاورزی  و از طرف غنا وزارت امور خارجه مسئولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده خواهند داشت.  
  
ششمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در آبان ماه ۱۳۹۶ در آکرا برگزار و سند نهایی به امضای طرفین رسیده بود.

https://critter.ir/15/05/2022/%db%b1%db%b5-%da%a9%d9%85%db%8c%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d9%85%d8%b4%d8%aa%d8%b1%da%a9-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%86/