نقش هیئات مذهبی برای روشنگری درباره عادلانه‌سازی یارانه‌‌ها

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور در جمع خبرنگاران در حاشیه نخستین جشنواره هوای نو و تجلیل از برترین هیئات و تشکل های دینی کشور، هیئات مذهبی را مجموعه ای مخلص، متخلق و سرشار از معرفت و معنویت توصیف کرد و گفت: تشکل های دینی و مذهبی در کنار ترویج معاوف دینی و اعتقادی، درعرصه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیز از نقش مهمی برخوردار هستند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور ورود هیئات و تشکل های دینی به ارائه خدمات اجتماعی را اقدامی مبارک و موثر دانست و گفت: هیئت های مذهبی از پایگاه فراگیر مردمی برخوردار هستند و استفاده از این ظرفیت بزرگ در تبیین مسائل روز کشور و مقابله با هجمه های تبلیغاتی دشمنان و بدخواهان نظام در کنار ترویج ناب ترین و خالص ترین آموزه های دینی و مذهبی در قالب شعر و هنر می تواند ضمن بصیرت افزایی به رشد و تعالی مادی و معنوی جامعه بینجامد.

حسینی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه منبر باید انسان ساز و اندیشه ساز باشد و مداحی پراکندن معرفت،‌ حکمت و امید و عقیده راسخ است،  تاکید کرد: هیئت های مذهبی می توانند افسران جهاد تبیین باشند و مبلغان دینی پیش قراولان معرفت افزایی در سطح جامعه هستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور درپاسخ به سوالی درخصوص نقش تشکل های دینی در روند اجرای تصمیمات و برنامه های فرهنگی و اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: بی تردید تشکل های فراگیری مانند هیئت های مذهبی با توجه به ارتباط مستقیم با مردم از نقش مهمی در موفقیت برنامه های مردمی دولت خدمتگزار برخوردار هستند و در تصمیم اخیر دولت درخصوص اصلاح و عادلانه سازی نظام یارانه ای بعنوان خدمت بزرگ اقتصادی و اجتماعی دولت مردمی، می توانند در توجیه و همراه سازی مردم نقش موثری ایفا کنند تا دشمن در جنگ روایت ها نتواند اذهان عمومی را مغشوش کند.

حسینی فعالیت و حضور هیئت های مذهبی در همه مناسبت ها و ایام سال را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: هیات های دینی نباید فعالیت خود را صرفا منحصر به اعیاد و عزاداری کنند  بلکه باید در همه ایام سال، جلوه رنگین خدمت بی منت به مردم در این هیات ها بجوشد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر محوریت مسجد در فعالیت های فرهنگی، گفت: مسجد و هیئت های مذهبی باید در کنار هم قرار بگیرند و در جذب و هدایت جامعه به سمت تعالی و پیشرفت نقش مکمل داشته باشند.

حسینی با بیان اینکه هیئت های مذهبی در دهه 40 و 50 مهمترین پایگاه نهضت اسلامی بودند، خاطرنشان کرد: شبکه سازی هدفمند و موثر برای افزایش اثرگذاری هیئت های دینی در سطح جامعه اقدامی ضروری است و در این راستا لازم است هیئت های مذهبی برای بهره وری از ظرفیت های عظیم مردمی هم افزایی داشته باشند.

حسینی درخصوص تقویت جایگاه هیئت های مذهبی، گفت: قرار است سازمان هیئت ها و تشکل های دینی به یک سازمان ملی تبدیل شود که البته ضرورت دارد وجهه مردمی هیئت های حفظ شود.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی نیز در راستای تدوین اطلس فرهنگی کشور تدوین اتاق وضعیت فرهنگی  زیست بومی کشور را به عهده گرفته که ماموریت بسیار مهمی است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت تجلیل از هیئت های دینی کشور، اظهارداشت: مهرواره هوای نو به تعبیر حافظ شیرازی طرحی نو در انداخته است تا برخی آسیب هایی که در مداحی است و مورد تذکر مقام معظم رهبری قرار گرفته را واکاوی و نقش راهبری خود را در این زمینه ایفا کند.

گفتنی است در این جشنواره که با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، معاون امور مجلس رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس بنیاد شهید و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی برگزار شد از برترین ها و برگزیدگان هیئت های فعال در عرصه های فرهنگی و اجتماعی تجلیل شد.


https://critter.ir/15/05/2022/%d9%86%d9%82%d8%b4-%d9%87%db%8c%d8%a6%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%b0%d9%87%d8%a8%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%86%da%af%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%b9%d8%a7/