دستاورد هسته‌ای کشور، محصول تبدیل دانش به فناوری است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار علم و آموزش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد روز سه شنبه در اولین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: تحولاتی که امروز در دنیای اسلام می بینیم ثمره خون مقدس شهدا و ثمره جانبازی جانبازان و ثمره استقامت ایثارگران است.

وی  ادامه داد: هر قدمی مبتنی بر معرفت باشد موجب تحولات جدید می شود. حوزه هایی که از ظرفیت های بی بدیل و گران سنگی برخوردار هستیم، به جهت پشتوانه دانش و معرفت ما بوده است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد اظهار داشت: حتی در مسائل خانواده نیز باید قدم هایی با علم و معرفت و اخلاق برداریم تا نظام خانواده استحکام یابد. شهدا محصول خانواده هایی هستند که از معرفت برخوردار بوده اند.

امام جمعه وقت تهران تاکید کرد: منطق عالی کمال، دستیابی به لقای خداوند متعال است، اما راه رسیدن به لقا و قله های معرفت و شهود عمل صالح است.

وی با بیان اینکه عمل صالح تنها راه رسیدن به سعادت فرد و جامعه است، یادآور شد: در صدها آیه قرآن بیان شده که بهشت محصول عمل صالح و جهنم محصول عمل ناصالح است. عمل صالح اولین نقطه برای حرکت بیان شده و اگر می خواهیم در مسیر انسانی قرار گیریم باید عمل صالح انجام دهیم.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: تمام مراحل سیر و سلوک با عمل صالح گره خورده است. تمام هویت عمل صالح با دانش و معرفت پیوند خورده و عمل صالح عمل مبتنی بر معرفت و دانش است.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: عمل صالح از انسانی صادر می شود که اول جان و روح او به علم پرورش داده شده و قلب در سایه عمل صالح به طهارت رسیده و برجسته ترین عمل صالح در عالم هستی مقام شهادت است.

به گزارش ایرنا، اولین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به همت امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسللامی، بسیج اساتید استان تهران، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برای تجلیل از ساحت ۶۰ شهید دفاع مقدس، ‌شهدای مدافع حرم، شهدای منا و شهدای ترور دانشگاه آزاد اسلامی با حضور خانواده های شهدا، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی در سالن غدیر واحد تهران مرکز برگزار شد.

دستاورد هسته‌ای کشور، محصول تبدیل دانش به فناوری است