نارضایتی مردم از مسئولان به پای انقلاب نوشته نشود

خبرگزاری ایسنا

سید محسن لطیفی بعد از ظهر امروز (۲ بهمن‌ماه) در جلسه کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر ضمن تبریک به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر، با یادآوری اینکه ما هر چه داریم از مادران این سرزمین است، گفت: ابتدا به ساکن باید این موضوع مشخص شود که هدف از انقلاب اسلامی چه بود و آنگاه به موضوعات دیگر پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که امروز مسلم است، این است که باید شاخص‌های خود را با شاخص‌های دنیا مقایسه کنیم، افزود: بدون شک امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که نباید عملکرد خود را با گذشته مقایسه کنیم و این نوع مقایسه‌ای که پیش از این انجام می‌شد، اشکالی است که بر ما وارد بود، از این رو معتقدیم با این نوع قیاس (شاخص‌های دنیا) می‌توانیم به واقعیت امر در خصوص انقلاب پی ببریم.

این مسئول با بیان اینکه اگر امروز اشکالاتی در بخش‌های مختلف کشور داریم، این اشکالات به انقلاب برنمی‌گردد، تصریح کرد: اگر مردم از عملکرد برخی مسئولان نارضایتی دارند، بدون شک این نارضایتی را نباید به پای انقلاب نوشت، بلکه باید با مسئول مربوطه برخورد کرد؛ چرا که انقلاب اسلامی یک آرمان بوده و نباید کوتاهی برخی از مسئولان به پای این آرمان نوشته شود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه امروز هر رسانه این است که همه این موارد را از هم تمییز دهد، ادامه داد: یکی از رویکردهای اصلی صدا و سیمای مرکز زنجان در ایام‌الله دهه فجر امسال، این است که بیش از همیشه در کنار مردم بوده و حرف‌های آن‌ها را بشنود؛ چرا که انقلاب اسلامی با حضور مردم در صحنه شکل گرفت و صاحبان اصلی این انقلاب نیز همین مردم هستند.

لطیفی با تاکید بر اینکه امروز باید کسانی را که به انقلاب به عنوان یک ارزش، خدشه وارد کرده‌اند را از اصل ارزش جدا کنیم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی متعلق به پابرهنگان بود، بنابراین مدیرانی که غرق در زندگی تجملاتی هستند، سهمی از انقلاب اسلامی نخواهند داشت. مردم به درستی انقلاب کردند، به همین خاطر باید مواردی که به انقلاب خدشه وارد می‌کند، شناسایی شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با یادآوری اینکه تلاش شده است تا برنامه‌های به‌روزی برای ایام‌الله دهه فجر امسال از سوی این مرکز تدارک دیده شود، عنوان کرد: معتقدیم انقلاب اسلامی متعلق به ما بوده و دیکته نشده است، به همین خاطر نباید اجازه دهیم به بیراهه برود. از طرفی اشکالات نیز باید گفته شده و همین بیان اشکالات می‌تواند منتج به ایجاد حس مطالبه‌گری از سوی مردم شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه فرهنگ مردم زنجان، فرهنگ مطالبه‌گری نیست و این مطالبه‌گری باید از سوی همه رسانه‌ها دنبال شده و محدود به رسانه ملی نشود، یادآور شد: متاسفانه هنوز فرهنگ مطالبه‌گری در زنجان جا نیفتاده است و این می‌طلبد که رسانه‌ها در خصوص ایجاد حس مطالبه‌گری در مردم، وحدت رویه داشته و برای پیشبرد یک موضوع به عنوان خواسته مردم، همکاری کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه مشکل عمده کشور، سوء مدیریت و نبود نظارت کافی در  بخش‌های مختلف است، متذکر شد: باید ما مردم شفاف، صریح و صادقانه صحبت کنیم؛ چرا که نظام اسلامی ما بر پایه اخلاق بنا نهاده شده است اما در مرحله اجرا به عینه می‌بینیم که با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه هستیم که برازنده نظام اسلامی نیست.

لطیفی با بیان اینکه منابع زیادی در کشور داریم اما مشکل اساسی در مدیریت این منابع است، گفت: ما در اجرا و عمل با مشکلاتی مواجه هستیم که باید برای رفع آن، دست در دست هم داده و این دغدغه‌ها را تا حدود زیادی مرتفع کنیم که گام اول برای تحقق این امر، آن است که کشور را با تعصب انقلابی اداره کرده و اسلام را در زندگی جاری کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با تاکید بر اینکه رسانه در شرایط کنونی باید در حوزه باورهای اخلاقی جامعه به جد ورود کند، افزود: متاسفانه امروز شاهد افزایش دغدغه کاذب در بین آحاد جامعه هستیم و همین دغدغه‌ها باعث شده است سبک زندگی از آنچه که در دهه‌های گذشته شاهدش بودیم، تغییر کرده و به شکل کنونی که با مشکلاتی زیادی همراه است، دربیاید.

لطیفی همچنین از تولید ۱۰ هزار دقیقه برنامه برای صدا و ۹۰۰۰ دقیقه برنامه برای سیما طی ایام‌الله دهه فجر امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش صدا و سیمای مرکز زنجان این است که در این ایام جشن انقلاب را با مردم و در کنار مردم برگزار کرده و مردم نیز در این امر پای کار  باشند.

نارضایتی مردم از مسئولان به پای انقلاب نوشته نشود