مشاور امور بانوان دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور به چابهار سفر کرد

خبرگزاری ایرنا :

“طاهره شهرکی” معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مشاور امور بانوان دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور در سفر سه روزه‌ خود به منطقه آزاد چابهار از مرکز عالی هنر و کارگاه‌های توانمندسازی و کارآفرینی بانوان در سطح منطقه آزاد بازدید کرد.

وی افزود: توانمندسازی بانوان در حوزه‌های کارآفرینی و ایجاد شغل همواره از دغدغه‌های سازمان منطقه آزاد چابهار بوده است و در این راستا فعالیت‌های حوزه عمل به مسئولیت‌های اجتماعی منطقه آزاد مورد بازدید و بررسی قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار بیان داشت: یکی از واحدهای مورد بازدید امروز، واحد پرورش گاندود بود که مدیر آن یکی از بانوان فعال منطقه است، همچنین از مرکز عالی هنر و صنایع خلاق و مجتمع و موسسه آوای روشنایی، واحد تولیدی مونتاژ لوازم خانگی، شرکت فعال در حوزه سوزن‌دوزی ( نماد هنرمندی بانوان بلوچ)  که این شرکت توسط بانوان سرپرست خانوار اداره می‌شود مورد بازدید مشاور امور بانوان دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در نخستین سفر وی، از اقدامات منطقه آزاد چابهار در حوزه زندان‌ها و فنی‌حرفه‌ای نیز بازدید شد.

شهرکی تصریح کرد: در ادامه، شرکت در نشست و هم‌اندیشی با بانوان چابهار و مدیران حوزه معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار و بازدید از اماکن فرهنگی و تفریحی چابهار از دیگر برنامه‌های سفر مشاور امور بانوان دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور به چابهار است.

لازم به ذکر است که سازمان منطقه آزاد چابهار به عنوان جدی‌ترین بازیگر توسعه منطقه مکُران در جنوب سیستان و بلوچستان تا کنون موفقیت‌های چشمگیری داشته و پیشگامیِ آن در “تدوین سند مسئولیت اجتماعی” یک نهادسازی جدید برای پایبندی هرچه بیشتر به توسعه جامعه محلی و افزایش بهره‌وری منابع به شمار می‌رود. «کتاب مسئولیت اجتماعی منطقه ازاد چابهار در اذر ماه ۹۷ در دو بخش و ۲۵ فصل به چاپ رسید»

/ واحد مونتاژ لوازم خانگی

مشاور امور بانوان دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور به چابهار سفر کرد

/ پرورش گاندو

مشاور امور بانوان دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور به چابهار سفر کرد

مشاور امور بانوان دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور به چابهار سفر کرد