ارتباط ۳۶ روستای شاهین‌دژ برقرار شد

خبرگزاری ایرنا :

کاظم پاشایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به علت بارش های کم سابقه برف از اوایل هفته گذشته راه ارتباطی بیش از ۴۸ روستای سطح شهرستان مسدود شد که طی شبانه روز گذشته راه دسترسی ۳۶ روستا بازگشایی و تلاش راهداران برای ایجاد ارتباط مابقی آنها با مرکز شهر ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون هفت اکیپ راهداری در هفت محور سطح شهرستان با استفاده از ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در حال ارایه خدمات برف روبی، نمک پاشی و بازگشایی محورهای مواصلاتی هستند، اضافه کرد: تلاش می کنیم تا آخر وقت امروز تعداد روستاهای مسدود شده را تک رقمی کنیم.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شاهین‌دژ اظهار داشت: در حال حاضر تردد در مسیرهای شاهین دژ به تکاب، بوکان و میاندوآب در جریان بوده و تردد در گردنه مایین بلاغ نیاز به استفاده از زنجیرچرخ دارد.

پاشایی، از رانندگانی که قصد تردد در مسیرهای کوهستانی دارند، خواست که قبل از سفر در این فصل از وضعیت راه ها از طریق تماس با شماره تلفن‌ ۶۳۲۲۷۳۰-۰۴۴۴ آگاهی پیدا کنند.

وی به رانندگانی که قصد تردد در گردنه‌های برفگیر شاهین‌دژ را دارند توصیه کرد وسایل نقلیه خود را به زنجیرچرخ و دیگر وسایل ایمنی زمستانی مجهز و با سرعت مطمئنه و با رعایت فاصله طولی رانندگی کنند و جیره غذایی نیز برای مواقع بحرانی به همراه داشته باشند.

شاهین‌دژ دارای ۲۱۶ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۵۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است و بیش از ۴۲ درصد راه‌های روستای این شهرستان آسفالت هستند.

ارتباط ۳۶ روستای شاهین‌دژ برقرار شد