سهم ۴۴ درصدی بهره‌وری در رشد ۷.۸ درصدی آذربایجان شرقی

خبرگزاری ایسنا

محمد فرشکاران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: تلاش برای بهبود بهره‌وری، تلاش برای زندگی بهتر افراد جامعه است؛ به طوری که تنها در طول ۱۵ سال اخیر افزایش بهره وری در سطح جهان ۴۵ برابر شده است. 

وی افزود: وجود ساختار سازمانی مناسب، روش‌های اجرایی کارآمد، تجهیزات و ابزار کار سالم، فضای کار متعادل و از همه مهمتر نیروی انسانی واجد صلاحیت و شایسته از ضروریاتی هستند که برای نیل به بهره‌وری مطلوب باید مورد توجه مدیران قرار گیرند. 

فرشکاران یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در بیانات نــوروزی خود صراحتاً چندین بار به موضوع بهره وری اشاره کرده و از اینکه بهره وری در کشور پایین است، گلایه کردند و تحقق شعار امسال را منوط به بهره وری دانستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی ارتقاء بهره وری را شاه بیت اقتصاد دانش بنیان دانست و افزود: اقتصاد دانش بنیان موجب کاهش هزینه‌های تولید و بهبود کیفیت محصول می‌شود و بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

فرشکاران در ادامه گفت: وظیفه‌ی دولت است که فرهنگ بهره ‏وری را در قالب طرح ملی «جنبش بهره‏ وری» در جامعه مطرح کند؛ دولت باید به بازنگری و اصلاح قوانین و مقررات اضافی و دست وپاگیر بپردازد تا از ویژگی انعطاف ‏پذیری برخوردار شود و با گزینش مدیران کارآمد و تقویت نظام‏‌های نظارتی، به بهبود سطح بهره‏ وری کمک کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، وی، وابستگی اقتصاد ملی و مخارج دولت به عواید نفت و گاز، محیط کسب و کار نامساعد، مبتنی نبودن نظام جبران خدمت بر بهره‌وری و عدم تناسب نیروی انسانی با نیاز بازار کار را مهمترین موانع بهره وری در اقتصاد کشور دانست.

https://critter.ir/21/05/2022/%d8%b3%d9%87%d9%85-%db%b4%db%b4-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%b1%d9%87%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%b4%d8%af-%db%b7-%db%b8-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af%db%8c-%d8%a2/