اساتید دانشگاه باید در جامعه الگو باشند

خبرگزاری ایسنا

دکتر بهمن نقی‌پور روز شنبه، 24 اردیبهشت، در آئین اختتامیه‌ی پانزدهمین جشنواره‌ی آموزشی شهید مطهری، با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه‌ی معلم و استاد عشق به تعلیم علم است و شهید مطهری نیز به‌عنوان الگویی آسمانی عاشق و شیفته‌ی علم بود و ارزش و جایگاه کار خویش را می‌دانست و به ما نیز یاد داد که ارزش کار خود را بدانیم.

وی ادامه داد: معلمان و اساتید نقش بسیار زیادی در آینده‌ی کشور دارند و ما باید ارزش این تاثیرگذاری بدانیم و با عشق و علاقه زمینه‌های رفتاری را در دانشجویان ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه نگاه شهید مطهری به دانشگاه مانند مسجد بود و همواره با وضو وارد دانشگاه می‌شد، گفت: رعایت انصاف، داشتن تواضع، رعایت نظم، احترام به دانشجویان و مدارا با آن‌ها و داشتن خلوص نیت از جمله ویژگی‌هایی است که شهید مطهری به ما یاد داده است.

نقی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تکریم جایگاه معلم و استاد تعظیم در مقابل علم، اخلاق و ایثار کسانی است که دانش خود را به دانشجویان منتقل می‌کنند و در واقع می‎توان گفت معلم معمار قلب‌ها و بذر نور در دل‌ انسان‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اخلاق را نقطه‌ی گمشده‌ی جامعه‌ی پزشکی عنوان کرد و افزود: ما باید همیشه اخلاق را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهیم چراکه اگر تعداد اندکی از جامعه‌ی پزشکی اشکالاتی داشته باشند، این اشکالات به همه‌ی جامعه‌ی پزشکی تعمیم داده خواهد شد؛ بنابراین باید در رفتار و اخلاق خود دقت کنیم که ما علاوه بر جامعه، در بین اساتید سایر رشته‌های دانشگاهی نیز الگو هستیم

وی تاکید کرد: ما به‌صورت مستقیم در سلامت مردم نیز تاثیر داشته و با آن‌ها ارتباط داریم و باید با مردم نیز به‌خوبی و با اخلاق نیک برخورد کنیم و امیدوارم دانشجویانی را پرورش دهیم که افتخار اساتید و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی باشند.

شهید مطهری علم و معنویت را عجین کرده بود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز طی سخنانی گفت: شهید مطهری انسانی بی‌نظیر و ستاره‌ای درخشان در آسمان علم و دانش بود که علم و معنویت را با یکدیگر عجین کرده بود.

حجت الاسلام یوسف خیری  ادامه داد: هر کشوری که می‌خواهد پیشرفت کند باید خود را به‌لحاظ علمی تقویت کند در غیراینصورت دیگران بر این کشور چیره خواهند شد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از اساتید نمونه و برگزیده‌ی پانزدهمین جشنوراه‌ی آموزشی شهید مطهری تجلیل به‌عمل آمد.

اساتید دانشگاه باید در جامعه الگو باشند