۸۰۰ هزار نفر از مردم کرمانشاه بیمه تامین اجتماعی دارند/ تکمیل سند اشتغال استان

خبرگزاری ایسنا

مختار احمدی در نشست فعالان جامعه کارگری استان با استاندار کرمانشاه که امروز(۲۲ اردیبهشت) برگزارشد، با بیان اینکه در استان حدود ۲۸۵ هزار نفر بیمه شده اصلی تامین اجتماعی وجود دارد، اظهار کرد: با احتساب خانواده این افراد، حدود ۸۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی در ادامه به برخی اقدامات دولت سیزدهم در سطح ملی و استانی در حوزه کار و کارگری اشاره کرد و گفت: یکی از این اقدامات افزایش ۵۷ درصدی دستمزد کارگران بود که خوشبختانه ریزش، تعدیل و اخراج کارگران از سوی کارفرمایان به واسطه افزایش این میزان دستمزد در کرمانشاه چندان نبود و حتی به نسبت سال گذشته روند کاهشی داشته ایم.

احمدی بااشاره به فعالیت ۲۷۹ تشکل کارگری و کارفرمایی در استان، عنوان کرد: این انجمن ها و تشکل ها ظرفیت های بسیار خوبی هستند تا از نقطه نظرات آنها برای پیشبرد اهداف مختلف استان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برخی روسای تشکل های کرمانشاه در سطح کشوری هم جایگاه دارند، گفت: ضمن اینکه به آنها افتخار می کنیم، این افراد را ظرفیت هایی می دانیم که می توانیم برای خدمت رسانی بیشتر به مردم از آنها استفاده کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه به نامگذاری امسال با عنوان “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در این راستا انجمن صنفی شرکت های دانش بنیان استان را شکل داده ایم و انتخابات آن برگزار شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تأکیدات استاندار کرمانشاه مبنی بر در اولویت بودن ایجاد اشتغال در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا تکمیل سند اشتغال استان را به پایان رسانده و آن را به شهرستان ها ابلاغ کردیم.

در ادامه این نشست، مسعود قنبری جانشین سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه نیز طی سخنانی به جایگاه ارزشمند جامعه کار و کارگر در انقلاب اشاره کرد و افزود: در جنگ تحمیلی حدود ۱۴ هزار شهید کارگر داشتیم که از این تعداد ۳۵۰ شهید مربوط به استان کرمانشاه است.

وی هر جامعه ای را دارای سه مولفه انسان، دانشمندی و ارزشمندی دانست و ادامه داد: این سه مولفه که محورهای تحول، تعلیم و تربیت هستند در بین جامعه کارگری ما دیده می شود.

جانشین سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه اقتصاد، تولید، رشد و بالندگی کنونی کشور مدیون زحمات کارگران است، گفت: در این راستا، انتظار می رود که مسئولین بیشتر به آنها توجه داشته باشند.

وی در پایان به تصمیم دولت برای حذف ارز ترجیحی اشاره کرد و افزود: هرچند که دولت اقدام بزرگ و شجاعانه ای را در دستور کار قرارداده، اما در ابتدا سختی هایی به همراه دارد که لازم است همه صنوف از جمله جامعه کارگری هشیار باشند تا ضدانقلاب فضای جامعه را خراب نکنند.

۸۰۰ هزار نفر از مردم کرمانشاه بیمه تامین اجتماعی دارند/ تکمیل سند اشتغال استان