پلیس پناه مردم باشد 

خبرگزاری ایسنا

سردار محمدرضا میرحیدری، امروز(پنجشنبه،۲۲ اردیبهشت) در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: همه اقشار باید در جهت حفظ نظام مقدس اسلامی کوشا باشند. خون پاک شهدا و مجاهدت‌های امام راحل ارمغان خوبی برای ما داشته است، حال اگر اشکالاتی در روند اقتصادی داریم ناشی از کم کاری‌هاست که باید مرتفع کنیم. 

وی ادامه داد: امروز  قوای مختلف باید دولت ولایی را که پیگیری حل مشکلات است، کمک کنند تا در اصلاح شرایط موفق شود. مهمترین وظیفه نیروی انتظامی حفظ ارزش‌های انقلاب است و باید در همه عرصه‌ها پلیس به عنوان مدافع مردم از حق و حقوق آنها دفاع کند و به عنوان پناه مردم باشد. 

به گزارش ایسنا،فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در سطح استان حدود ۶۲ درصد نیرو داریم و گاهی مجبور می‌شویم در ماموریت‌های حساس از نیروهای دیگر از جمله سربازان استفاده کنیم که تجربه‌ای هم ندارند.در اجرای ماموریت‌های پلیس باید حقوق مجرم را رعایت کنیم. 

میرحیدری افزود: اگر دشمن می‌خواهد از احساسات ما استفاده کند باید مراقب باشیم، نباید اجازه دهیم نسل جوان از دست ما خارج شوند، دشمن می‌خواهد جوانان ما دچار اعتیاد شوند تا نتوانند از کیان و ناموس خود دفاع کنند، هرچقدر مساجد پر شود زندان‌های ما خالی می‌شود. پس باید به ائمه جماعت کمک کنیم. وضعیت در برخی از موارد نگران کننده است، باید اقداماتی انجام شود که اهداف جوانان با گذشتگان فاصله پیدا نکند اگرچه امروز کشور و استان ما از نظر امنیتی شرایط مطلوبی دارد. 

وی یادآورشد: امروز با وحدت و همدلی که بین دستگاه‌های امنیتی وجود دارد دشمن نمی‌تواند نا امنی ایجاد کند و مشکلاتی را هم که در جرایم خُرد داریم را باید با فرهنگ سازی و… کنترل کنیم. 

همچنین فرماندار گلپایگان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی ماموریت‌ها و وظایف سنگینی را بر عهده دارد که انصافا در ماموریت‌های خود موفق بوده و همواره در کنار دولت شاهد خدمات آنها بودیم و در دولت کنونی با توجه به اهدافی که دارد، نیروی انتظامی تمام قد در کنار دولت برای رسیدن آن اهداف ایستاده است. 

محمدرضا عسگریان خواستار ارتقای جایگاه انتظامی شهرستان شد و تصریح کرد: نیازمند تقویت کنترل ورودی‌های شهرستان هستیم. همچنین ساختمان فرماندهی انتظامی شهرستان در شان این مجموعه نیست و امیدواریم ساختمان جدید هرچه سریعتر ساخته شود و امکانات رفاهی آن تامین شود در زمینه تجهیزات خودرویی و انسانی نیز کمبود وجود دارد که امیدوارم تامین شود. 

در پایان این مراسم از زحمات ۴۲ ماهه سرهنگ علی سبحانی تجلیل و سرهنگ علی اصغر محمدی به مدت ۳ سال به عنوان فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان منصوب شد. همچنین فرمانده سابق انتظامی گلپایگان به عنوان فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار منصوب خواهد شد.

 

پلیس پناه مردم باشد