۸۹۹ معتاد بهبود یافته در استان همدان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند

خبرگزاری ایرنا :

«وهب مختاران» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دوره های آموزش‌ مهارتی به منظور اشتغالزایی، توانمندسازی و زمینه سازی برای بازگشت معتادان بهبود یافته در کمپ‌های ترک اعتیاد معتادان خود معرف (ماده ۱۵) و در قالب معتادین متجاهر (ماده۱۶) برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته نیز بیش از هزار نفر از معتادان بهبود یافته آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفتند ادامه داد: این آموزش ها در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی فنی و مهارتی در عدم بازگشت معتادان به سمت اعتیاد و کاهش بزهکاری های اجتماعی موثر است.

مختاران اظهار داشت: سیم کشی مدارهای پایه ساختمان به صورت روکار، میناکاری سفال، معرق کار روکش، حکاک چرم، الگو ساز و برشکار لباس ضخیم زنانه، تخمیر نان و تولید مخمر، پرورش دهنده زنبور عسل، تعمیرکار آبگرمکن دیواری، حصیرباف، سرویس و نگهداری خودرو، جواهر ساز مهره ای، دکوراتور نقش برجسته و درودگری از دوره های مهارتی برگزار شده برای این افراد است.

وی ادامه داد: ارائه آموزش‌های مهارتی تخصصی و فنی به معتادان بهبود یافته زمینه راهیابی آنها به بازار کار و کسب درآمد را نیز فراهم می‌کند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است.

۸۹۹ معتاد بهبود یافته در استان همدان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند