برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی در شوش

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، محمدجوروند مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی خوزستان عصر شنبه در اختتامیه جشنواره شعر رضوی در شهرستان شوش گفت: چندین سال است که این جشنواره در آرامگاه دعبل خزاعی در شهرستان شوش برگزار میشود و از ابتدای پیدایش شعر، این هنر گره نزدیکی با پیامبران و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و مفاهیم دینی داشته است و حدود یک‌هزار سال قبل، شاعرانی چون کسایی و رودکی با این اندیشه زندگی می‌کردند. 
افزود:در خوزستان و خصوصا در میان اشعار شاعران عرب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جایگاه بسیار ویژه ای دارند و این سرمایه بسیار ارزشمندی برای متولیان فرهنگ است.
نماینده شوش و کرخه درمجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه اختتامیه جشنواره بین المللی شعر رضوی با اشاره به اهمیت در همه عرصه های زندگی گفت:شاعران گرانقدر ما در اعتلای فرهنگ و اخلاق مردم نقش مهمی دارند؛ آنان با سرودن شعرهای گوناگون در بخش ها و موضوعات مختلف به رشد فکری و معنوی جامعه کمک‌های شایانی می‌کنند.
محمد کعب عمیر ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری جشنواره بین المللی رضوی بیان کرد: این گونه جشنواره‌ها سبب کشف،تقویت و پرورش استعداد های حوزه شعر و ادبیات شهرستان و استان خواهد شد و ارتقای سطح علمی و کیفی شعر ، یکی دیگر از مزیت های برگزاری این جشنواره هاست که باید مورد توجه و عنایت متولیان امر قرار گیرد.

عدنان غزی فرماندار شوش نیز در خصوص اختتامیه شعر رضوی گفت: دوازدهمین جشنواره شعر رضوی  امسال در حالی برگزار شد که بیش از ۱۰۰ اثر در دو بخش شعبی و فصیح به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

همچنین ازاستاد فرهیخته عباس حزباوی شاعر و نویسنده صاحب نام خوزستان در حاشیه اختتامیه شعر رضوی تجلیل شد.

 یکصد اثر شعر شعبی و فصیح توسط هیات داوران در این جشنواره مورد بررسی قرار گرفت که در  مرحله نهایی هشت اثر برای ارائه انتخاب  و برگزیدگان با اهدای لوح و تندیس، تقدیر شد.
 

برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی در شوش